loader
Artykuły biurowe

Jaki zszywacz biurowy wybrać?

Zszywacz biurowy to niewielkie i niepozorne urządzenie, które jednak w trakcie biurowy jest bardzo często wykorzystywany, chociażby przy zszywaniu dokumentów, umów, danych, identyfikatorów. Zszywacze mają różnorakie rozmiary, ich ceny wahają się od kilku do nawet kilkuset złotych zależnie od rozmiarów i jakości wykonania. Kartki zszyte zszywaczem są połączone w trwały sposób co istotnie będzie ułatwiać ich składowanie a także archiwizowanie.

Urządzenia takie są funkcjonalne i wystarczy wydać kilkadziesiąt złotych by mieć rzeczywiście dobry sprzęt. Małe zszywacze zespolą kilka kartek, te większe mogą połączyć 50 kartek, a najbardziej wydajne nawet 250 kartek. Zszywacz nożycowy nadaje się do zszywania dużych oraz grubych plików kartek. Duże zszywacze muszą być cięższe i posiadać muszą specjalną dźwignię dzięki której mechanizm będzie mógł zadziałać przy dużej ilości plików. Niektóre zszywacze mogą mieć także dodatkowe rozwiązania. Może być to rozszywacz, płaskie zakleszczenie zszywek czy zszywanie tapicerskie.

Dostępne są także zszywacze elektryczne, które są w stanie zespalać bardzo duże zestawy dokumentacji. W sprzedaży są standardowe i długoramienne zszywacze, które są w stanie zszywać około 30 cm. Typy zszywań:zamknięte,otwarte,płaskie,tapicerskie.Najbardziej trwałe są zszywacze metalowe, które posiadają mocną konstrukcję. Niekiedy można kupować takie wykonane z wytrzymałego plastiku, które otrzymują specjalny ergonomiczny kształt. Urządzenie trzeba także uzupełniać zszywkami i odbywa się to w prosty sposób zajmuje kilka minut. Warto wybierać model, który ma antypoślizgową podkładkę, co na pewno podniesie komfort pracy.

Eksploatacja zszywacza

Odpowiednia eksploatacja zszywacza będzie poprawiać jego żywotność oraz okres przydatności. Najczęściej dostępne są w kolorze białym, czarnym, niebieskim czerwonym. Wybierając zszywacz oczywiście można w pierwszej kolejności kierować się marką. Nie jest to jednak kryterium, które ostatecznie potwierdza, że ten sprzęt będzie najlepszy. Aby znaleźć odpowiedni trzeba głównie zwracać uwagę na to jak bardzo będzie wytrzymały, a także ile kartek jest w stanie zszyć jednorazowo. Najbardziej popularnym jest zszywacz, który za jednym zamachem może połączyć około 25 kartek. Jednak gdy chce się zapłacić mniej i nie ma potrzeby łączenia większej ilości kartek to można wybrać takie, które będą łączyć 10 stron, warto zdecydować się wtedy na tańszy zszywacz mini.

Gdy decydujemy się na zszywacz trzeba także sprawdzić jaka będzie ewentualna cena zszywek do danego sprzętu, dzięki  czemu będzie można potem również nieco obniżyć sobie koszty jakie będą związane z użytkowaniem takiego sprzętu. W praktyce również ma to znaczenie i warto na tą kwestie zwracać uwagę decydować się więc na taki sprzęt, który po prostu finansowo nie będzie nas rujnował ani przy zakupie ani w trakcie użytkowania.  Możliwości jest wiele warto więc pośród nich szukać dla siebie najlepszego rozwiązania, produktu, który będzie dobrze się sprawdzał, a praca z nim będzie dla nas komfortowa.