loader
Artykuły biurowe

Artykuły biurowe wpływające na większą wydajność pracowników

Sprawna praca w biurze może odbywać się dzięki między innymi temu, że pracownicy biurowi mają do swojej dyspozycji przybory i artykuły biurowe. Na efektywność pracy, jak się okazało, wpływ mają nawet artykuły, które z pozory są mało istotne. Co ciekawe – nie są to urządzenia elektroniczne. O jakie więc artykuły biurowe i przybory chodzi?

Zakreślacze

W kontekście poprawy wydajności pracy o zakreślaczach wspomina się wyjątkowo często. Są niezbędne, gdy pracujemy z dużą ilością tekstu, gdy chcemy przygotować notatki. Pracownicy nie pogubią się w natłoku informacji, gdy najważniejsze kwestie zostaną podkreślone na kolorowo. Korzystając z kolorowych zakreślaczy można zaoszczędzić mnóstwo czasu; bez nich odszukanie potrzebnych informacji w dokumentach byłoby niezwykle czasochłonne – warto więc zadbać o to, aby znalazły się on w zasięgu ręki. Dzięki nim nie przegapimy żadnej ważnej informacji, a skutkiem będzie wzrost efektywności pracy. W świetle prowadzonych bada jasno wynika, że zakreślanie ważnych informacji na kolorowo – szczególnie w przypadku notatek sporządzanych ręcznie – pobudza wyobraźnię i przyczynia się najprawdopodobniej do poprawy zdolności umysłowych.

Marker permanentny

Coraz rzadziej ważne dane są przegrywane na płyty CD – wyparły je pendrive. W wielu biurach nadal jednak ten nośnik danych jest chętnie wykorzystywany. O tym, co znajduje się na płycie z pewnością nie uda nam się na dłużej zapamiętać, dlatego powinna ona zostać w miarę szybko podpisana. Można do tego wykorzystać marker specjalnie przeznaczony do podpisywania płyt CD lub właśnie permanentny marker. Zaletą tych markerów jest to, że nie brudzą one dłoni i nie rozmazują się. Dzięki nim można prawidłowo oznaczyć wszystkie nośniki. Ułatwia to z pewnością znalezienie odpowiedniej płyty, która w danym momencie jest najbardziej potrzebna.

Przybory do biura

Tablice i markery

Efektywność pracy w biurze mogą podnieść także tablice, na których wypisuje się po kolei punktu, którego w danym dniu należy zrealizować. Na tablicach można zamieszczać także kwestie, o których nie można zapomnieć. Można je wykorzystać także do umieszczania propozycji lub informacji, które wymagają poprawienia. Tablicę uzupełnia zestaw markerów w różnych kolorach i gąbka. Taki zestaw okazuje się niezwykle przydatny w czasie burzy mózgów, narad, firmowych spotkań.

Segregator

Standardowym wyposażeniem każdego biura są segregatory. Dzięki nim można posegregować dokumenty i przechowywać je w jednym miejscu. Każdy segregator powinien zostać opatrzony napisem – dzięki temu znalezienie umowy, faktury czy innego dokumentu zajmie tylko chwilę. Segregatory dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych, w różnych wielkościach. Są trwałe i bez trudu mieszczą si na biurowej półce.

Planery

Ułatwiają optymalnie zorganizować czas pracy w biurze. Mogą mieć formę suchościeralnych tablic lub planszy z diagramami. Wystarczy zawiesić je na ścianie, aby przypominały o ważnych spotkaniach i o zadaniach, które w danym dniu muszą zostać zrealizowane. Planer można wykorzystać również do ułożenia dyżurów czy zaplanowania grafiku.