loader
Meble biurowe

Wyposażenie biura w meble

Mówiąc biuro większość z nas myśli o pomieszczeniach wypełnionych biurkami oraz pracownikami, którzy patrzą w ekrany monitorów. Tyle właśnie będzie widział klient, który do firmy przychodzi. Jednak biuro to także sale konferencyjne czy gabinety szefów, a także pomieszczenia socjalne. Zadaniem osób, które firmą zarządzają jest tworzenie w tych miejscach optymalnych warunków do pracy. Podstawą będą ergonomiczne meble biuro, z których pracownicy na co dzień korzystają.

Wyposażenie biura – recepcja oraz poczekalnia

Oczywiście zupełnie naturalne jest to, że recepcja ma pierwszy kontakt z osoba, która przychodzi z zewnątrz do biura. Każda firma chce być postrzegana jako profesjonalna oraz godna zaufania, dlatego przy aranżacji recepcji trzeba wszystko dobrze przemyśleć, by ostatecznie dało się wywrzeć dobre wrażenie. Podstawą jest lada recepcyjna, która musi pasować do innych elementów wyposażenia. Przydatnym a także miłym dodatkiem są akcesoria jak kolorowe wieszaki czy oryginalny zegar. Recepcja powinna być tak urządzona, by wyraziła życzliwość i otwartość na klienta.

Wyposażenie biur – meble dla pracowników

Aranżując miejsca pracy dla osób zatrudnionych w biurze należy się głównie kierować ergonomią oraz funkcjonalnością. Jeśli spędza się osiem godzin w pracy w pozycji siedzącej trzeba robić wszystko by było to jak najmniej męczące. Podstawą będzie dobre krzesło biurowe najlepiej z opcją regulowania wysokości. Do tego również dopasowane biurko oraz szafki na dokumenty oraz artykuły biurowe. Uzupełnieniem stanowiska pracy może być oświetlenie, które zapewni należytą ilość światła. Czasami wprowadza się także inne elementy między innymi na open space, jak panele i ścianki akustyczne, szafki pod biurko, wieszaki na kurtki, płaszcze, bluzy, torby i plecaki.

Fotele do biura

Wyposażenie biura – meble gabinetowe

W gabinetach kadry kierowniczej często odbywają się spotkania na najwyższym szczeblu i zapadają najważniejsze decyzje dla firmy. Między innymi dlatego gabinet taki powinien na tle innych pomieszczeń się wyróżniać, ale kwestia wystroju powinna zgrywać się z innymi wnętrzami. Najbardziej odpowiednie meble to fotel gabinetowy, podobne stylistycznie biurko. Na pewno warto mieć tam również szafkę na dokumenty, niewielki stolik.

Wyposażenie biur – kuchnia dla pracowników

Istotnym elementem pracy będzie przerwa. Mniejsza na herbatę lub kawę i większa na posiłek. Kuchnia w biurze to miejsce, gdzie można przygotować coś do picia, odgrzać obiad. To miejsce spotkań między pracownikami. Warto więc zadbać w takim miejscu zarówno o sprawy gastronomiczne, a więc aneks kuchennych z odpowiednim sprzętem a także sprawy socjalne i kącik jadalny w takim miejscu. Funkcjonalność obu części ma opierać się na dobrze dobranych meblach, szafki na naczynia, szafki na sprzęt, stoły i krzesła dla pracowników. Warto zastanowić się czy w sferze jadalnej wprowadzić duży stół dla wszystkich czy jednak kilka mniejszych stolików, by tworzyć bardziej domową atmosferę. To już kwestia indywidualnej decyzji i tego jaka współpraca panuje w formie między ludźmi.