loader
Akcesoria biurowe

Najlepsze produkty do przechowywania dokumentów

Każdy, kto chce utrzymać porządek w dokumentach, powinien zainwestować w praktyczne akcesoria. Z ich pomocą można bez trudu posegregować faktury, umowy, a także rachunki. Sprawią, że odnalezienie potrzebnego w danym momencie dokumentu nie będzie żadnym problemem. Zobaczmy w związku z tym, jakie pojemniki na dokumenty przydadzą się najbardziej zarówno w warunkach domowych, jak i w biurze.

Skoroszyty

Numerem jeden na naszej liście są skoroszyty – rozwiązanie niezwykle praktyczne. Obecnie to one cieszą się największą popularnością, jeśli chodzi o przechowywanie dokumentów. W sprzedaży dostępne są różne rodzaje skoroszytów. Wybierać można między tymi, które mają perforację pozwalającą włożyć skoroszyt do segregatora, a tymi, które wyposażona zostały w specjalne metalowe blaszki. Dostępne są również te z okładkami w różnych kolorach. Skoroszyty, które cieszą się największą popularnością to modele z przezroczystym przodem, który wykonany został z PCV bądź folii polipropylenowej. Jest to rozwiązanie, które znacznie ułatwia rozpoznanie dokumentu. W sklepach z artykułami biurowymi znajdują się również teczki mające format A4 oraz A5. Chętnie wybierane są skoroszyty z klipsem, który doskonale zastępuje klasyczne metalowe wąsy. Dzięki temu nie trzeba już wykonywać dziurek w dokumentach.

Segregatory

Popularnością nie mniejszą niż skoroszyty cieszą się segregatory, które pozwalają na przechowywanie w jednym miejscu naprawdę dużej liczby dokumentów. Kupując segregator, koniecznie trzeba sprawdzić, jak wykonana została okładka. Najlepiej postawić na model, w przypadku którego okładka została dodatkowo wzmocniona. W sprzedaży znajdują się modele z błyszczącymi okładkami, które mają dwu bądź czteropierścieniowe mechanizmy. Taki mechanizm pozwala na zamykanie segregatora. Do tego dochodzi specjalny dociskacz, dzięki któremu zawartość segregatora pozostaje na swoim miejscu. Przy wyborze segregatora warto sprawdzić również czy grzbiet ma wymienną etykietę.

Pojemniki na dokumenty

Pojemnik na dokumenty

Pojemniki na dokumenty mogą mieć formę kuwet oraz pionowych stojaków. To praktyczne rozwiązanie, jeśli chcemy mieć niektóre dokumenty zawsze pod ręką. W sprzedaży dostępne są różnoraki pojemniki. I tak wybierać można między tymi z metalu, polipropylenu, kolorowego plastiku, a nawet tworzywa przezroczystego. Jeśli pojemniki przeznaczone są do archiwizacji, najczęściej mają specjalne przegródki. To rozwiązanie, które istotnie ułatwia segregowanie dokumentów.

Pudełka do przechowywania

Warto pamiętać, że w sklepach z artykułami biurowymi znaleźć można również pudełka do przechowywania. To dobre rozwiązanie nie tylko do biura, ale również do domu. Takie pojemniki wykonuje się z drewna, przezroczystego plastiku bądź polipropylenu. W pudełkach możemy umieścić nie tylko luźne kartki, ale również segregatory i skoroszyty. Wybierając pojemnik, warto postawić na taki, który będzie zamykany. Wieczko sprawi, że to, co znajdzie się w pojemniku będzie skutecznie chronione przed osadzaniem się kurzu.