loader
Akcesoria biurowe

Jakie rodzaje wizytowników stosuje się w biurach?

Formą prezentacji osoby lub firmy jest wizytówka. Osoby, które zajmują się prowadzeniem biura koniecznie powinny pomyśleć o wizytowniku; dzięki niemu błyskawicznie będzie można odnaleźć potrzebnego kontrahenta czy usługodawcę. Na rynku do wyboru są między innymi wizytowniki metalowe, skórzane, obrotowe. Sprawdźmy, który z typów wizytowników najlepiej sprawdzi się w biurze.

Jaki typ wizytownika warto wybrać?

Z pewnością zauważyliśmy, że na rynku do wyboru są bardzo różne typy wizytowników. Typem wybieranym wyjątkowo często jest wizytownik obrotowy. Umożliwia ona posegregowanie wizytówek w kartach indeksowych oznaczonych literami od A do Z. Taki sposób porządkowania sprawia, że znalezienie szukanej karty biznesowej jest banalnie proste, a do tego niezwykle szybkie. Bez wątpienia do zalet obrotowych wizytowników należy również to, że są one wyjątkowo pojemne: można w nich bez problemów zmieścić około 500 wizytówek. Umieszczając je w tym wizytowniku możemy też być pewni, że żadna z kar nie pognie się, nie zabrudzi i nie zniszczy. Dodatkową ochronę zawartości tego typu wizytownika zapewni plastikowa osłona, w którą opcjonalnie może być wyposażony. Na półce czy w szufladzie biurka sprawdzi się wizytownik zgrzewany. On również umożliwia utrzymanie porządku w kartach biznesowych z tym, że jest on płaski i bardziej przypomina książkę.

Świetną ochronę wizytówek zapewnia usztywniana, wykonana z najwyższą starannością okładka. W książkowych wizytownikach również zmieści się do 500 kart. Warto jednak pamiętać o tym, że wizytownik będzie stawał si coraz grubszy z każdą kolejną kartą, która zostanie do niego włożona – zacznie tracić atrakcyjny wygląd.

Wizytownik

Na rynku są również dostępne wizytowniki w formie albumu. Atrakcyjności dodaje im skorowidz. Ten rodzaj wizytowników jest mniej elegancki od tych opisanych wyżej, na pewno jest jednak bardzo praktyczny. Do gromadzenia wizytówek może służyć nam również plastikowy stojak. Wśród różnych rodzajów wizytowników tej jest jedynym, który zawsze musi stać na biurku. Ostatnim rodzaje wizytowników, o których chcemy wspomnieć są kieszonkowe, które zawsze możemy mieć przy sobie. Wizytowniki te mogą być plastikowe, wykonane z metalu lub wysokiej jakości skóry naturalnej.

Kiedy wizytowniki są niezbędne?

Zastosowań wizytowników w biurze jest przynajmniej kilka. Mogą one być jednym z bardzo przydatnych akcesoriów na biurku – dzięki nim mamy zapewniony błyskawiczny dostęp do wizytówek kontrahentów i partnerów biznesowych. Są gadżetem zarówno praktycznym jak i dekoracyjnym. W przypadku wybrania wizytownika na przykład książkowe, można znaleźć dla niego miejsce w biblioteczce biurowej, można go także z łatwością zabrać na spotkanie. Na spotkaniach z potencjalnymi klientami, na targach, wystawach konferencjach doskonale sprawdzają się eleganckie wizytowniki kieszonkowe. To typ wizytowników, który sprawdza się zarówno do przechowywania wizytówek klientów, jak i swoich własnych.Wizytownik można kupić gotowy, ale można również zamówić wykonany według indywidualnego projektu.