loader
Akcesoria biurowe

Założyć własną firmę - kto ja?

1. Bycie swoim własnym szefem jest inne, ekscytujące i przerażające jednocześnie. Upewnij się, że to naprawdę jest to, co chcesz zrobić i wiesz, czego się spodziewać. Wszyscy wcześniej prowadziliśmy firmy w takiej czy innej formie, więc mieliśmy pewne pojęcie o tym, jak to będzie, ale wciąż rozmawialiśmy z wieloma innymi ludźmi prowadzącymi własne firmy i dyskutowaliśmy, czy to naprawdę jest to, czego chcemy i dlaczego chcemy to zrobić. Upewnij się, że znasz swoje powody i masz jasność co do niektórych wzlotów i jesteś przekonany, że możesz zobaczyć swoją drogę przez wszelkie problemy i wiesz, gdzie uzyskać pomoc, gdy się pojawią.

2. Przetestuj swój pomysł na biznes i zbadaj potencjalnych konkurentów, zapytaj ich lub ludzi, którzy ich znają, jakie są ich dobre i złe strony. Zapytaj przyjaciół i rodziny i ich przyjaciół i rodziny o opinię na temat tego, co robisz i co chcieliby z biznesu, jak to. Poszukaj ludzi, którzy wiesz, że mogą być obiektywni i dadzą ci konstruktywny pogląd. To sprawi, że przeanalizujesz swój projekt, co jest dobrą rzeczą, którą należy robić, aby uniknąć wszelkich pułapek i utrzymać się na dobrej drodze. Byliśmy zaskoczeni, jak wiele darmowych badań dostaliśmy po prostu robiąc to i wielu z tych ludzi stało się klientami od początku.

3. Napisz biznesplan. Rozumiemy, jak trudno jest przewidzieć przychody i każdy może umieścić liczby w dół na kartce papieru i uczynić je wyglądać niesamowite, ale nie zawsze są one rzeczywistością. Napisanie naszego biznes planu bardziej niż cokolwiek innego pomogło nam ograniczyć koszty i upewnić się, że mamy jasność co do tego, ile gotówki potrzebujemy na założenie i prowadzenie firmy. Świetne pomysły mogą się nie udać tylko dlatego, że zabraknie gotówki i trzeba się upewnić, że nie stanie się to przed uzyskaniem strumienia przychodów. Biznes plany rządzą z tego powodu sam, jeśli nic innego.

4. Zidentyfikuj, kim są Twoi klienci, w jakim wieku są, jaka płeć, gdzie są one prawdopodobnie wiszące wokół zarówno fizycznie i cyfrowo w Internecie lub mediach społecznościowych. To pomoże Ci dopracować swój produkt lub usługę dla Twojego rynku, a także zrozumieć, co potencjalny dochód jest dostępny na rynku, który jest ogromnie ważne. Powieś wokół, gdzie są i upewnij się, że nazwa jest znana i związana z firmą.

5. Sprawdź czas. Niedawno przeczytałem artykuł, w którym liczba sukcesów i porażek biznesowych zostały przeanalizowane i choć większość ludzi zakłada, że przepływ gotówki był głównym powodem sukcesu lub porażki to rzeczywiście czas. Czy rynek jest gotowy lub zbyt nadsubskrypcji na to, co robisz, a jeśli tak, masz czas i pieniądze, aby powiesić się, dopóki ludzie są wystarczająco wykształceni i gotowy do Ciebie lub masz zróżnicowane wystarczająco dużo, aby dodać coś nowego.

6. Rozpocząć kampanię świadomości, że Twoja firma nadchodzi nie można rozpocząć stronę gospodarstwa dla witryny sieci Web, portale społecznościowe lub sieci zbyt szybko. Szybciej, że można budować dane, aby być w stanie sprzedać swój produkt lub usługę do szybciej dostaniesz strumień przychodów. Nie musisz być wszędzie gotowy ze swoim produktem lub usługą chcesz tylko zacząć rozgrzewać bazę klientów tak szybko, jak to możliwe i utrzymać je aktywne z regularnych wiadomości i informacji o tym, jak twój pomysł rozwija się i kiedy mogą go zobaczyć, dotknąć go poczuć. Sprzedaż polega na relacjach w każdym biznesie i musisz zacząć rozwijać te relacje tak szybko, jak to możliwe. Wyznaczaj jasne i rozpoznawalne cele, które możesz osiągnąć. Wszyscy mamy codzienne cele (bardziej listę rzeczy do zrobienia), a następnie indywidualnie i jako zespół ustalamy cele na każdy miesiąc/sześć miesięcy. Rok i na następne 5 lat.

7. Mieszaj z ludźmi o podobnych poglądach. Idź na imprezy dla przedsiębiorców, czytaj w Internecie i komunikuj się w mediach społecznościowych z ludźmi prowadzącymi własną działalność i odnoszącymi sukcesy. Upewnij się, że szukasz mieszać i sieci z ludźmi, którzy są upbeat i pozytywne o ich działalności, którzy mogą napędzać swoją motywację i pomóc Ci po drodze z porad i pomysłów. Znajdź ludzi, którzy będą Cię sprawdzać i stawiać przed Tobą wyzwania lub formalnego mentora biznesowego. Mamy kilka osób, z którymi celowo rozmawiamy co miesiąc, a które wiedzą, że dadzą nam kopa, którego każdy potrzebuje. Czasami trudno jest wziąć głęboki oddech i porozmawiać z tymi ludźmi, ponieważ wszyscy chcemy usłyszeć dobre rzeczy, ale wiemy, że są to dwie osoby, które pomagają nam popchnąć biznes do przodu bardziej niż ktokolwiek inny. Wiele osób po prostu chce być dla Ciebie miły, a Ty potrzebujesz również innej opinii. Ludzie, którzy będą wyzwanie będzie zatrzymać swoją firmę awarii możemy zapewnić, ale tylko wtedy, gdy ich słuchać!

8. Proś, a otrzymasz. Jesteśmy nowi w tym biznesie i nowa marka w coraz większym rynku z ograniczonymi funduszami, aby spędzić rozprzestrzeniania naszego słowa. Marketing może być ogromnie kosztowny i można wydać mnóstwo pieniędzy, które nie przyniosą żadnego efektu. Upewniliśmy się, że wydaliśmy pieniądze, które mamy mądrze, a następnie wyszliśmy do wszystkich, których znamy, aby poprosić o pomoc, poprosiliśmy naszych prawników o kontakty, naszych księgowych, dyrektora banku, kontakty z przeszłości, przyjaciół i rodziny i po prostu o wszystkich, których spotkaliśmy. To było dość niesamowite, jak bardzo ludzie chcieli pomóc z radą, pomysły wsparcia, listy kontaktów i wiele więcej. Nie próbuj robić tego na własną rękę, tam jest mnóstwo pomocy.