loader
Urządzenia biurowe

Dobra, tania, a jednocześnie ekonomiczna drukarka w biurze

Potrzebujesz drukarki, która idealnie sprawdzi się w biurze? Nie warto przepłacać. Wybierz taką, której koszty eksploatacji nie będą zbyt duże, czyli taką, która zapewni tani druk charakteryzujący się naprawdę dobrą jakością. Poniżej przyglądamy się bliżej tym drukarkom, które sprawdzą się zarówno w małych, jak i średnich firmach. Stawiamy na urządzenia zarówno najtańsze, jak i te kosztujące nieco więcej, ale gwarantujące duże możliwości druku. Warto również zwrócić uwagę na drukarki etykiet.

Wybierając drukarkę, należy przede wszystkim zastanowić się nad tym, czy ma to być drukarka laserowa, czy atramentowa. Udzielając odpowiedzi na to pytanie, należy zastanowić się z kolei nad tym, czy w drukowanych materiałach będzie przeważał tekst, czy też będą to elementy graficzne. Jeśli drukować zamierzamy głównie tekst, lepiej postawić na drukarkę atramentową.

Epson WorkForce M105

To drukarka monochromatyczna. Jej niewątpliwym atutem jest niski koszt eksploatacji. Świetnie sprawdzi się w małych biurach, w których celem jest zmniejszenie kosztów ponoszonych na drukowanie różnych materiałów. Może być dobrym wyborem, jeśli szukamy drukarki do biura rachunkowego. Producent podaje, że sto czterdzieści mililitrów atramentu w zupełności wystarczy do zadrukowania sześciu tysięcy stron, co jest naprawdę dobrym wynikiem. Koszt zadrukowania ryzy? Niecałe pięć złotych. Jednocześnie jakość druku jest naprawdę na dobrym poziomie.

Samsung SL-M2026

To drukarka, która sprawdzi się w przypadku osób szukających drukarki gwarantującej dużą szybkość drukowania. W ciągu minuty jest ona w stanie zadrukować nawet dwadzieścia stron. Do tego dochodzi bardzo dobra rozdzielczość druku. Sprawdzi się w biurze, w którym drukuje się dużo dokumentów, ale nie zawierają one grafik, wykresów oraz rysunków. Koszty eksploatacji tej drukarki również nie są wygórowane. Sterownik Samsung Easy Go to ogromne ułatwienie dla użytkownika. Dzięki niemu możliwe jest drukowanie w skali szarości, a nawet pomijanie tych stron, które są puste.

Drukarka laserowa

EPSON L805

To kolejna drukarka atramentowa, która doskonale sprawdzi się w prawie każdym biurze. Posiada wbudowany pojemnik na atrament, który charakteryzuje się naprawdę dużą pojemnością. Wprawdzie drukarka ta nie drukuje zbyt szybko, ale gwarantuje świetną jakość. I to nie tylko tekstu, ale również grafiki. Za wydrukowanie strony formatu A4 w kolorze zapłacimy około sześciu groszy. Jest to naprawdę dobry wynik.

HP OfficeJet 7110 ePrinter

To drukarka idealna do biura projektowego. Sprawdzi się też wszędzie tam, gdzie drukuje się dużo, a na kartkach pojawia się tekst, wykresy i tabele. Pozwala na drukowanie maksymalnie formatu A3+. Może drukować zarówno w czerni, jak i w kolorze.

Canon PIXMA iX6850

To niezwykle ekonomiczna drukarka atramentowa, której atutem jest głowica fotograficzna. Zapewnia ona druk o wyjątkowo wysokiej jakości i to zarówno w czerni, jak i w kolorze. Pozwala na druk w formacie maksymalnie A3+. Wyposażona w możliwość łączenia z Wi – Fi, a także Ethernet. Dodatkowe możliwości zapewnia aplikacja Canon PRINT, dzięki której można drukować z urządzeń inteligentnych.