loader
Urządzenia biurowe

5 topowych tanich i ekonomicznych drukarek do biura

Szukasz drukarki atramentowej do biura? Nie musisz za nią przepłacać – wybierz model, który jest tani w eksploatacji. Co to oznacza? Otrzymanie wydruku dobrej jakości w niskiej cenie. W naszym zestawieniu TOP-5 przyjrzymy się drukarkom idealnym do małych i średnich firm. Wybierając drukarki do naszego testu uwzględniliśmy zróżnicowane wymagania odnośnie wydruków.

Dlatego też prezentujemy zarówno bardzo tanie drukarki mono, jak i te trochę droższe, które umożliwiają otrzymanie wydruków kolorowych wysokiej jakości oraz druk w formacie A3. Poszukując drukarki do biura w pierwszej kolejności musimy odpowiedzieć sobie na pytanie – jaką drukarkę chcemy kupić?

Do wyboru mamy drukarki atramentowe oraz laserowe. W przypadku, gdy nasze wydruki będą składały się głównie z tekstu, powinniśmy postawić na drukarkę atramentową. Jeśli jednak oprócz tekstu będzie również duża ilość grafiki, wybierzmy laserową. W naszym rankingu tanich drukarek biurowych jako kryterium uwzględniliśmy zarówno cenę zakupu urządzenia oraz koszt związany z wydrukowaniem jednej strony w formacie A4. W rankingu nie znalazły się żadne urządzenia wielofunkcyjne dedykowane małym firmom.

Epson WorkForce M 105

To drukarka monochromatyczna, która jest wyjątkowo tania w eksploatacji. Doskonale sprawdza się  małych biurach, którym zależy na tym, aby zmniejszyć koszty ponoszone na drukowanie. Epson WorkForce M105 doskonale sprawdzi się na przykład w biurze rachunkowym. Jak zapewnia producent, pojemnik z atramentem, który ma pojemności 140 ml pozwoli na wydrukowanie  około 6 tysięcy stron. Koszt wydrukowania jednej strony to poniżej 1 grosza. Wydrukowanie całej ryzy papieru będzie więc kosztowało mniej niż 5 złotych. Drukarka drukuj z maksymalną prędkością do 15 stron w ciągu minuty, zapewnia stosunkowo dobrą jakość wydruku – 1440x720 dpi. Komfort korzystania z drukarki podnosi aplikacja Eposon iPrint. Dzięki niej można drukować bezprzewodowo z tabletów i smartfonów.

Modele drukarek biurowych

Samsung SL-M 2026

To drukarka, która zwróciła naszą uwagę przede wszystkim z uwagi na to, że drukuje stosunkowo szybko – nawet 20 stron na minutę. W porównaniu z omawianym wyżej, bardzo ekonomicznym Epsonem, możemy wydrukować nawet 25 procent dokumentów więcej. Drukarka ma wysoką rozdzielczość: 1200x1200 dpi. Sprawdzi się w tych biurach, w których wyjątkowo często drukowana jest duża ilość dokumentów zawierających głównie tekst ewentualnie z kilkoma prostymi wykresami czy grafikami. Dzięki sterownikowi Samsung Easy Eco, który ma ogromne możliwości, koszty eksploatacji SL-M 2026 są niskie.

Epson L805

To ekonomiczna drukarka atramentowa. Na tle innych drukarek atramentowych wyróżnia się bardzo pojemnym pojemnikiem na atrament. Urządzenie zapewnia świetną jakość wydruku nie tylko dokumentów tekstowych, ale także grafik i wykresów.

HP OfficeJet 7110 ePrinter

To drukarka, która sprawdzi się w biurach, w których drukowane są duże ilości tekstu oraz wykresów i tabel. Plus: możliwe drukowanie w formacie A3+. Urządzenie drukuje w kolorze lub w czerni. Można drukować z urządzeń mobilnych.