loader
Artykuły biurowe

Ołówki szkolne: Wszyscy możemy to zrobić lepiej.

Jako właściciel sklepu z ołówkami, moim zadaniem jest poszukiwanie wysokiej jakości, unikalnych, niedrogich ołówków. Sprzedajemy setki rodzajów ołówków, ale jednym z tych, którego brak zauważa większość ludzi, jest legendarny Dixon Ticonderoga. Pojawia się to szczególnie w sezonie szkolnym, kiedy jest to najczęściej poszukiwany typ ołówka na wielu listach przyborów szkolnych.

Rzecz w tym, że są lepsze ołówki, które wcale nie muszą być drogie. Ja, jak większość dzieci wychowanych w USA dorastałam używając Ticonderogas, które były zdecydowanie najlepszą opcją w dużych sklepach, zwłaszcza dla tych z nas w wiejskich miejscach (w moim przypadku, w południowo-wschodnim Ohio, gdzie Walmart był naprawdę jedyną opcją). Na początku lat 2000 moja mama odkryła, że nowe matowe czarne Ticonderogi, z jakiegoś powodu, były lepsze niż żółte i to stało się podstawowym ołówkiem szkolnym w naszym domu. Od tego czasu wiele rzeczy się zmieniło. Dixon został przejęty przez większą firmę i cała produkcja została przeniesiona poza Stany Zjednoczone (do Meksyku i na Tajwan). Zmieniły się standardy jakości cedru, zmieniły się też rdzenie ołówków. Zasadniczo Ticonderoga nie jest ołówkiem, który większość ludzi pamięta jako najlepszą opcję. Podobnie jest z wieloma klasycznymi ołówkami, takimi jak Mongol czy Black Warrior - mogą być nadal produkowane gdzie indziej pod tą samą nazwą, ale z pewnością nie są to te same ołówki.

Chodzi mi o to, że Ticonderoga jest dobrym ołówkiem, a zwłaszcza w miejscach takich jak miasto, w którym się wychowałem, może być nadal najlepszą, najbardziej dostępną opcją. Rzecz jednak w tym, że żyjemy w czasach internetu, więc mamy dostęp do niezliczonych alternatyw. Mam wiele osobistych opinii na temat zakupów na Amazon (chodź, jestem właścicielem małej firmy), ale to naprawdę jest cennym narzędziem dla rzeczy takich jak to.

Niektóre z moich zaleceń dla lepszych ołówków szkolnych są zawsze Palomino ForestChoice (które można kupić w pełnych pudełkach brutto z pencils.com), Moon Products Try-Rex, który jest tani i jest w trzech średnicach, cokolwiek z Musgrave Pencil Company lub Nataraj 621 Pencil (jeśli jesteś cool z konieczności umieścić gumkę na nim). Jeśli robisz zakupy w sklepie z artykułami biurowymi lub Target, poszukaj Staedtler Noricas, które mają świetne gumki i ładnie się ostrzą.

Posiadanie lepszego ołówka jest lepsze dla wszystkich - rodziców, którzy będą musieli kupować ich mniej, nauczycieli, którzy nie będą mieli do czynienia z rozproszeniami w klasie z powodu złamanych i źle działających ołówków i uczniów, którzy być może nie będą nienawidzić konieczności pisania nimi.