loader
Artykuły biurowe

Jakie skoroszyty biurowe wybrać?

Organizacja to podstawa dla każdego dobrze prosperującego biznesu. Dzięki niej w łatwy i szybki sposób można znaleźć potrzebne dokumenty. Aby w pracy był porządek trzeba zadbać o to, by wszystkie materiały miały tam swoje miejsce. Do utrzymania ładu dobrze będzie wybrać skoroszyty. Czym są skoroszyty biurowe i czemu warto je mieć?

Na rynku są teczki, skoroszyty, które ułatwiają utrzymywanie porządku w biurze. Skoroszyty jest podobny do teczki, ale ma też funkcje dodatkowe. Od standardowych teczek różni się tym, że ma mechanizm, który pozwala wpinać kartki do środka. Dzięki temu one nie wypadają i można je wygodnie grupować. Skoroszyty biurowe posiadają taki plus, że są samowystarczalne. Nie trzeba nawet dziurkaczy czy zszywaczy aby dokumenty połączyć w całość. W dodatku będą one znacznie lepiej zabezpieczone przed ewentualnym rozsypaniem się czy zgubieniem.

Zaczepy czy klipsy?

W ofercie znajdziecie różne rodzaje, stworzone z różnych materiałów. Niektóre wykonywane są z PCV, inne z kartonów albo przeźroczystego polipropylenu. Z pewnością znajdą się dla Ciebie idealne. Posiadamy modele z obrotowym zaciskiem, klipsami, zaczepami, dzięki temu wpinanie dokumentów będzie znacznie łatwiejsze i wygodniejsze. Niektóre z nich są tworzone z myślą o dziurkowanych kartkach i tych, których dziurkować nie można.

Jakie skoroszyty są najlepsze?

Łatwa dostępność, szeroki asortyment sprawia, że ciężko będzie wybrać idealny model dla siebie. Dlatego tak ważne będzie zastanawianie się nad tym jakie cechy powinny mieć idealne skoroszyty. Posiadamy różne modele, które w różnych sytuacjach będą się sprawdzać. Zwykłe są wykonane z folii z przednią okładką. Sprawdzą się one tam, gdzie materiały mogą być dziurkowane. Otrzymują specjalne mocowanie tak, że siła docisku będzie odpowiednia i tym samym będzie można liczyć na to, że umieszczone materiały będą się dobrze trzymać, nie będzie obaw o to, że będą wypadały.

Organizacja dokumentów biurowych

Skoroszyt prezentacyjny dodatkowo daje możliwość układania dokumentów także na przedniej oraz tylnej okładce. Wbudowane są tam specjalne kieszenie dobre do przechowywania materiałów w ramach formatu A4. Dzięki temu nie będzie trzeba używać dziurkacza. Zawieszane modele mają wbudowaną metalową listwę. Otrzymują również specjalne zawieszki i dzięki temu są one bardzo wytrzymałe. Dokumenty będzie można np. powiesić na ścianie.

Skoroszyt zawieszany Leitz Alpha

Skoroszyt zawieszany Leitz Alpha to wysokiej jakości skoroszyt, który posiada zintegrowany mechanizm do wpinania luźnych kartek.

Skoroszyt PP z klipsem Leitz Style Professional

To specjalny skoroszyt z klipsem, który bardzo elegancko i stylowo się prezentuje. Otrzymuje szczotkowe wykończenie i dodatkowo opatentowaną warstwową konstrukcję z klipsa z metalu i plastiku. Dzięki temu będzie można przechowywać dokumenty bez konieczności ich wcześniejszego dziurkowania. Dzięki temu takie dokumenty będzie można zachować w nienaruszonym stanie.  Tego typu skoroszyt bez wątpienia w wielu firmach się sprawdzi i będzie praktycznym sposobem na porządkowanie dokumentów.