loader

Co to jest najlepsza wycieraczka?

Dziś będziemy szukać odpowiedzi na pytanie, które w tych spokojnych, niespokojnych czasach jest chyba jedyną rzeczą, nad którą się zastanawiasz: jaka jest najlepsza gumka?

Jeśli widziałeś nasz Instagram z ulubionymi pracownikami CWPE, to już znasz tę gumkę, o której nie mogę przestać mówić. Ale żadnych spoilerów. Obiecuję, że nie będę się opierał na wadze. To jest śledztwo.

Dla mnie, jest kilka sposobów na ocenę gumki:

  1. Efektywność gumek do gumek w twoim konkretnym zadaniu czyszczenia ułatwia komfort i styl.

Najpierw zróbmy przegląd:

Gumki składają się z dwóch głównych rodzajów materiałów: tworzywa sztucznego i gumy. Gumowe gumki mogą być zarówno syntetyczne jak i naturalne. Tylko z tych kilku kategorii otrzymujemy gumki do ścierania w szerokim zakresie tekstur i stylów.

Gumowe gumki do ścierania są jak głupi kit, lubiane przez artystów i ludzi, którzy kochają funkcjonalne, formowalne przedmioty. Miękki materiał jest bardziej podatny na rozmazywanie grafitu wokół, więc są one szczególnie miłe, jeśli zamierzasz się rozmazywać, zamiast ściśle go usuwać. Będą też trochę tandetne. Ugniataj je i ugniataj ponownie, aby znaleźć czyste miejsce do powrotu na Twoją stronę.

Gumy do wycierania są miękkie, kruche i wyjątkowo delikatne na planowanej powierzchni. Nasze, od generała, są z gumy. Niedawno jeden z klientów poprosił o rekomendację dotyczącą usuwania śladów ołówka z muru muzeum, a my je zasugerowaliśmy!

Naturalne gumki do ścierania mogą być bardziej kredowe podczas użytkowania i są podatne na wysychanie. Niektóre gumowe gumki do ścierania są nawet mieszane z piaskiem, a ziarnistość tej kombinacji w rzeczywistości rysuje się na twojej stronie, aby usunąć z niej ślady. Gumka do gumek jest znana z tego, że zawiera wszystkie drobne cząsteczki kurzu, które ją tworzą.

Wiele osób preferuje gumki do gumek naturalnych, ponieważ chcą ograniczyć ich zużycie tworzyw sztucznych, a ich porównywalna przyjazność dla środowiska jest ważna.

Gumki do gumek - podobnie jak ich odpowiedniki z gumki, gumki do gumek mają różne kształty i tekstury. Mogą być bardziej miękkie i chybotliwsze, a także twardsze i o równomiernej teksturze. (Bez względu na materiał, im twardsza i bardziej ziarnista jest gumka, tym bardziej twarda i tym bardziej zużywa się na powierzchni ścierającej).

Plastikowe gumki do mazania są bardziej skuteczne niż gumki do mazania, jeśli chodzi o podnoszenie grafitu, a nawet pigmentu w kolorowych ołówkach, poza stroną. W rzeczywistości są one czasami nazywane gumkami do mazania, ponieważ gumki do mazania jak ich zdolność do czystego usuwania najostrzejszych szczegółów. Plastikowe gumki do ścierania są również znacznie bardziej uporządkowane i pozostawiają dużo mniej bałaganu do usunięcia.

Niektóre plastikowe gumki do ścierania, jak nasza Caran d'Ache Technik, reklamują, że nie zawierają ftalanów. Ftalany są substancją chemiczną, która sprawia, że plastik jest elastyczny, przezroczysty i trwały, i można je znaleźć we wszystkich codziennych plastikowych przedmiotach, ale eksperci odkryli, że są one związane z negatywnym wpływem na zdrowie.

Szybka rada: Nie można odróżnić plastiku od gumki do ścierania? W naszym sklepie większość naszych plastikowych gumek do ścierania jest owinięta w celofan.

Zastrzeżenie polega na tym, że działanie gumki zależy od ołówka i papieru, z którymi została ona połączona. Gumka może działać w magiczny sposób na jednej powierzchni, a na drugiej może być nieudacznikiem. Dzisiaj używamy naszego wyjątkowo grubego, pięknego, zębatego papieru do testów. Wszystkie te ołówki i gumki będą działać inaczej na innej powierzchni.

Aby pokazać wam, co mam przez to wszystko na myśli, zebrałem kilka gumek do ścierania, aby pokazać ich różne zalety.

Najpierw zrobiłem wielką próbkę, aby wszystko sprawdzić, i wrzuciłem jeden kolorowy ołówek na dobrą miarę. Grafitowe ołówki są zamawiane od najbardziej miękkich do najtwardszych. Od góry do dołu mamy:

  1. Koh-i-Noor FX Magic Jumbo w Tropical Musgrave 600 News Mitsu-bishi Penmanship Penmanship Pencil - 4B Staedtler Kakikata - 2B ekskluzywna współpraca naszego sklepu z Camel - HB Caran d'Ache Natura - HB Caran d'Ache Natura - 2H

Gumka do gumek L & C Hardtmuth firmy Koh-i-Noor - ta klasyczna i klasyczna gumka dostępna jest w trzech rozmiarach. Największy z nich to papier o przyzwoitej gramaturze! Widzisz ten cały drobny pył z gumki? Wykonuje przyzwoitą pracę z grafitem, ale nie może walczyć z kolorowym ołówkiem.

Laufer Plast L-125 - ta plastikowa gumka do gumek ma nieco ziarnistą strukturę, która według mnie sprawia, że jest równie skuteczna w przypadku kolorowych ołówków, jak niektóre inne gumki przeznaczone specjalnie do tego celu. (Ahem.) Niebieski rękaw pomaga jej zachować czystość i kształt.

Tombow Mono Black - super przenośna, bardzo skuteczna plastikowa gumka. Często jesteśmy pytani, czy czarne gumki do ścierania będą kolorować papier, z którym są używane. Mam nadzieję, że jest to dla Ciebie dowód na to, że tak nie jest! Jestem pod wrażeniem tego, jak dobrze poradziła sobie zwłaszcza z twardszymi ołówkami.

Caran d'Ache Technik - twarda gumka o dużej mocy, która potrafi poradzić sobie z grafitem i kolorowymi ołówkami. Wykonuje swoją pracę, choć pozostawia trochę więcej pyłu niż inne plastikowe gumki do ścierania. Aby uzyskać takie rezultaty, musiałem ponownie nałożyć gumkę na całą stronę.

Pianka Retrico - wydajność wymazywania kolorowych ołówków Retrico, ta nadal mnie zadziwia. Nie tylko działa fantastycznie, ale i wymagał najmniejszego wysiłku, aby uzyskać doskonałe rezultaty wymazywania. Coś z gąbczastej pianki sprawia, że jest ona po prostu przyjemna w użyciu. I sprawdź, jakie schludne nici pozostawia po sobie.

Więc to masz! Masz coś takiego we własnej rotacji? Masz swój własny ulubiony? Jaka jest twoja "najlepsza" gumka?

Chcesz zobaczyć te same gumki i ołówki testowane na różnych papierach, czy wiedzieć o innych gumkach? Daj nam znać. Jako twoja skromna kobieta nauki jestem gotowa dotrzeć do sedna tego, jednego z najbardziej naglących pytań papeteryjnych, z jakimi mamy do czynienia.